Бреша сака да го врати Балотели дома

Дваесет и две годишниот Србин премина летово во Олимпијакос, кој иако го откупи неговиот договор уште во 2018-та година од српскиот второлигаш Динамо Врање, ...
| | веќе видена | слични

Бреша конечно успеа да се врати во Серија А, а деновиве во клубот пристигна Марио Балотели. Балотели се пресели во Бреша како слободен играч откако му истече ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кладуио Маркизио ова лето стана слободен играч откако го раскина договорот со руски Зенит. Италијанецот долги години беше член на Јувентус, а потоа минатиот ...
| | веќе видена | слични

Марио Балотели официјално има нов клуб. Контроверзниот Италијанец се врати во татковината и потпиша за клубот од градот во кој израсна – Бреша. Иако Балотели е ...
| | веќе видена | слични

Марио Балотели ова попладне и официјално беше претставен како звучно и најголемо засилување на Бреша, по што експресно ја одработи и првата прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ...
сите 309 | | | веќе видена

Меѓународна помош почна да пристигнува во Либан откако во две огромни експлозии во вторникот вечерта загинаа повеќе од 100 луѓе и над 4.000 се повредени. ...
сите 319 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 268 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 107 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 183 | | | веќе видена

Екипите на јавните градски претпријатија од вчера и во текот на денешниот ден се на терен и интервенираат по невремето кое го зафати Скопје. Од ЈП „Паркови и ...
сите 406 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бреша сака да го врати Балотели дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: