Тајсон со другарите месечно пуши марихуана вредна 40.000 долари


Поранешниот професионален боксер и светски шампион во супертешка категорија Мајк Тајсон, купил ранч во Калифорнија на кој ги одгледува сите видови марихуана. ...
| | веќе видена | слични

Фарма со канабис лоцирана во Калифорнија е најновата пасија и бизнис инвестиција на славниот поранешен боксерски шампион Мајк Тајсон. Фармата наскоро ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева откако вчера неколку часа даваше исказ во Основното јавно обвинителство истакна дека ако има судење се ќе биде објаснето за нејзиното учество во ...
сите 765 | | | веќе видена

Разговорите меѓу работните групи на власта и опозицијата за Законот за јавно обвинителство, со кој се решава и иднината на Специјалното јавно обвинителство, се ...
сите 567 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 139 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Студија објавена од весникот „Сан“ открива кои тренери потрошиле најмногу пари за трансфери во историјата на фудбалот. Едвај има навивач да се изненади дека ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајсон со другарите месечно пуши марихуана вредна 40.000 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: