Бруклин нетс ќе има еден сопственик

3 копии

Екипата на Бруклин нетс од денеска има нов сопственик , исто како и арената во која ги игра своите натпревари Барклејс центарот. Досегашниот сопственик Михаил ...
| | веќе видена | слични

Бруклин го промени сопственикот пред стартот на новата НБА сезона. Мнозинскиот удел сега ќе биде во рацете на тајванскиот бизнисмен Џозеф Тсаи кој досега имаше ...
| | веќе видена | слични

Кога во 2010 година рускиот милијардер Михаил Прохоров го купи кошаркарскиот НБА тим Њу Џерски Нетс и веднаш потоа ги пресели во Бруклин, вети дека ќе се ожени ...
| | веќе видена | слични

Франшизата на Бруклин нетс до крајот на неделата ќе има нов сопственик. Кошаркарскиот клуб од НБА лигата ќе заврши кај тајванско-канадскиот бизнисмен, Џозеф ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Промените во СДСМ се нова енергија за забрзување на напредокот, во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ. Белиот ...
сите 345 | | | веќе видена

Во посебен оддел, со уште една приведена, специјалната обвинителка Катица Јанева ги минува деновите во притвор. Јанева не е во женското одделение, таа е во ...
сите 650 | | | веќе видена

Нина Ангеловска, една од основачите на „Групер.мк“, која е предложена за нов министер за финансии, синоќа по објавувањето на одлуката, се огласи на својот ...
сите 116 | | | веќе видена

 Некои жени се едноставно создадени за брак – тие се добри сопруги, посветени на саканиот и домаќинки – дали сте и вие меѓу нив, според хороскопскиот знак? ...
сите 204 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп на „Твитер“ објави фотомонтажа од неговиот хотел на Гренланд, ветувајќи дека нема да изникне негова зграда на островот. ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бруклин нетс ќе има еден сопственик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: