Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор од Кина

Бидејќи технолошките иновации ги трансформираат нашите економии, работниците низ целиот свет го прават она што е потребно - без разлика дали тоа е преминување ...
| | веќе видена | слични

Живееме во време во кое отсекаде сме бомбардирани со најразлични информации и податоци. Оваа многу брза и распространета циркулација на најразлични видови ...
| | веќе видена | слични

На платформата на Glassdoor каде што вработените можат анонимно да го споделуваат своето искуство во компаниите, беше објавена листа на најдобри работни места ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации и технолошки развој неодамна престави нови проекти кои добија кофинансирани грантови од повикот Стартапувај. ФИТР им додели кофинансирани ...
| | веќе видена | слични

Наталија Бургиева по вокација е економист. Во одреден период имала здравствен проблем, па останала дома, со две деца. Почнала да истражува како самата да ...
| | веќе видена | слични

Стравот од губењето на работното место, како и дека нема да преживеат од месец до месец, натера голем број луѓе да се насочат кон економијата на краткотрајните ...
| | веќе видена | слични

Пред 3 години петмина ентузијасти: Игор Маџов, Дејан Алексов, Виктор Дано, Наташа Лазаровска и Ева Пиперевска, официјално ја основаа Startup Macedonia . ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот технолошки гигант Huawei објави ажурирана програма за стимулирање на развојни програми кои ќе им донесат вкупно милијарда долари. Истовремено, оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемувањето на цената на струјата нема да влијае врз покачувањето на останатите производи затоа што 90 проценти од индустриските и комерцијалните ...
сите 309 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 271 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 107 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор од Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: