Пијалаците кои ги пиете секој ден го зголемуваат ризикот од срцеви и мозочни удари и деменција

Пијалакот како што е диеталната кока кола може да изгледа здрав, но експертите прикажале што можат да направат само две лименки од овој пијалок со вашето тело. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако се препорачува да не се пие алкохол, според мислењето на лекарите црвеното вино е здраво. Тие препорачуваат до две чаши на ден за мажите. Благодарение на ...
| | веќе видена | слични

Сите го пиеме, а не знаеме колку е опасен – предизвикува 7 видови рак во телото Според новото истражување објавено во научниот магазин „Адикшн“, постои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сопственикот на Еуростандард банка, Трифун Костовски, вели дека не знае дали и какви интереси стојат зад ненадејната и за него шокантната и повеќе од избрзана ...
сите 291 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 291 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Принципите за влада договорени, но спорно е кој ќе ги спроведува тие принципи. Друг проблем во преговорите за ново владино мнозинство меѓу СДСМ и ДУИ се и ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пијалаците кои ги пиете секој ден го зголемуваат ризикот од срцеви и мозочни удари и деменција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: