Очи како маус: Листајте, снимајте и испраќајте мејлови со вашиот поглед


2 копии

Паметните очила со кои се управува со поглед и кои самостојно ги обработуваат податоците се нешто што можеби звучи како научна фантастика. Меѓутоа, една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Технологијата прикажува повеќе информации на помал екран Германската компанија Bosch покажа иновативна 3D инструмент табла која на возачот му овозможува да ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 341 | | | веќе видена

Долгови од илјадници евра има Бојан Јовановски – Боки 13, кој долго време го користел пријателството со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева како ...
сите 217 | | | веќе видена

„Има, како и секаде, една одредена мала група корумпирани луѓе коишто работат тука и коишто успеваат да „бутнат“ по некој телефон. Ние вршиме редовни контроли, ...
сите 196 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 685 | | | веќе видена

Во моментов заседава општинскиот Кризен штаб во присуство на градоначалникот Константин Георгиески, со цел координација во справувањето со стихијата. Во ...
сите 315 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Очи како маус: Листајте, снимајте и испраќајте мејлови со вашиот поглед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: