Чадот од пожарите во Сибир ќе стигне до Гренланд


3 копии
4 копии

Планетата стравува од последиците додека беснеат пожари во шумите во Сибир и во дождовната шума Амазон, како и од бројот на шумски пожари во Европската Унија ...
| | веќе видена | слични

Кога САД и Русија би влегле во целосна нуклеарна војна, планетата би се соочила со катастрофални последици, а пред сè со десетгодишна нуклеарна зима, велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Верхојанскиот округ во Сибир останале во мрак иако Сонцето веќе требало со часови да е на небото. На лето во оваа област сонцето изгрева околу 4 ...
| | веќе видена | слични

Останато

За да не поскапи цената на електричната енергија потребно е само да се намали маржата на универзалниот снабдувач која изнесува 11,5 отсто, изјави денеска ...
сите 706 | | | веќе видена

Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од конституирањето на Собранието. Со денот на верификација на ...
сите 180 | | | веќе видена

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, во денешното интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека со покачувањето на цената ...
сите 324 | | | веќе видена

Се повеќе и повеќе се погласни шпекулациите дека Кристијано Роналдо ова лето ќе “предизвика земјотрес“ и дека од Торино ќе се пресели во Париз. Сите познато ...
сите 210 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 96 | | | веќе видена

Од утре следува период кога во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а во попладневните на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и ...
сите 362 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чадот од пожарите во Сибир ќе стигне до Гренланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: