Фиорентина доби дозвола да ја употребува капитенската лента на Астори


Серија А ѝ даде зелено светло на Фиорентина да ја користи капитенската лента посветена на трагично-починатиот дефанзивец Давиде Астори и во претстојната ...
| | веќе видена | слични

Французинот би можел да продолжи со професионалното играње фудбал и на свои 36 години, Серија А е неговата можна идна дестинација, во Италија пишуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Фиорентина сака да состави респектабилен тим кој ќе се бори за Европа во новата натпреварувачка сезона во Серија А, а искуството во првиот состав сака да го ...
| | веќе видена | слични

Френк Рибери се уште е во потрага по нов клуб и за разлика од неговиот сега веќе поранешен колега од Баерн Минхен, Арјен Робен ќе ја продолжи фудбалската ...
| | веќе видена | слични

Луѓето од Фиорентина од ден во ден покажуваат големо почитување кон својот починат капитен Давиде Астори. Тие добија дозвола да користат посебна капитенска ...
| | веќе видена | слични

„Скај Италија“ пренесува дека искусниот Френк Рибери во следниот период би можел да се согласи за премин во Серија А. За 36 годишниот француски интернационалец ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 835 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

За некои самотијата е најголем благослов, додека други ја сметаат за рецепт за несреќен живот. Овие три хороскопски знаци секогаш сакаат да бидат во љубовна ...
сите 197 | | | веќе видена

Обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи за ТВ21 вели дека три и пол години работела против криминалот и нејзините предмети се чисти. Вели дека тие не можат да се ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фиорентина доби дозвола да ја употребува капитенската лента на Астори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: