Нападнат возач на ЈСП

Возач на ЈСП бил нападнат од скопјанец, откако со автоусот му го искршил ретровизорот на возилото. Вчера во 09:10 часот во СВР Скопје, 56-годишниот В.С. од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
4 копии

Триесет и шестгодишен маж од Крушево бил приведен вчера поради „криумчарење на мигранти“.Како што соопшти МВР, на автопатот Куманово-граничен премин Табановце ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 20.08.2019 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 17.40 часот во Аква паркот при Спортскиот центар „Борис Трајковски“ бил нарушен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 259 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 250 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Јувентус во следните месец дена ќе се обиде да направи реконструкција на тимот, на продажба се ставени дури 10 ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нападнат возач на ЈСП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: