Облакот од чад од сибирските пожари поголем од површината на Европската Унија


2 копии

Научниците велат дека облакот од чад од пожарите во Сибир е поголем од големината на Европската Унија. Во пожарите уништени се преку 4,3 милиони хектари шума. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Планетата стравува од последиците додека беснеат пожари во шумите во Сибир и во дождовната шума Амазон, како и од бројот на шумски пожари во Европската Унија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горат околу 5,4 милиони хектари шума во Сибир. Само околу девет отсто од пожарите активно се гасат, бидејќи руските власти се сконцентирале на огнот кој им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Верхојанскиот округ во Сибир останале во мрак иако Сонцето веќе требало со часови да е на небото. На лето во оваа област сонцето изгрева околу 4 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Облак од чад поголем од Европа се шири низ Сибир, додека шумските пожари со невидени размери во Арктичкиот Круг беснеат веќе трет месец. Пожарот е толку голем ...
| | веќе видена | слични

Пожарите во Сибир со кои веќе два месеца се обидуваат да се справат властите во Русија, уништија големи шумски површини, ги зголемија заканите врз локалното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 835 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

За некои самотијата е најголем благослов, додека други ја сметаат за рецепт за несреќен живот. Овие три хороскопски знаци секогаш сакаат да бидат во љубовна ...
сите 197 | | | веќе видена

Обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи за ТВ21 вели дека три и пол години работела против криминалот и нејзините предмети се чисти. Вели дека тие не можат да се ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Облакот од чад од сибирските пожари поголем од површината на Европската Унија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: