Портокалова фаза во Македонија, има колапси секој ден – Што се јаде и пие, а што никако не смее да се консумира?


Пеколни температури ја зафатија Македонија, а живата на термометарот оди и над 40. Потребно е многу да внимавате на здравјето, а препораки издаде и ...
| | веќе видена | слични

Ако сте правеле ручек, сте пржеле месо, риба, или непто друго со силен мирис, а потоа никако не може да излувтирате, се што ви треба е оцет. Само ставете оцет ...
| | веќе видена | слични

Ако сакате да имате совршени плескавици направени дома, тогаш има мал трик. Обликувајте го месото и неколку пати удрете го од даската за сечење. Потоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не постојат законски пречки да се именува в.д. Специјален обвинител – изјави Зоран Заев. Епа постојат … и те како постојат, само што Заев не ги знае, а тие ...
сите 970 | | | веќе видена

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
сите 263 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. ...
сите 226 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 83 | | | веќе видена

Откако и официјално беше предложена од страна на Заев за нова министерска за финансии, Нина Ангеловска на „Фејсбук“ објави статус во кој вели дека со гордост ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Портокалова фаза во Македонија, има колапси секој ден – Што се јаде и пие, а што никако не смее да се консумира?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: