Србија и Косово да ги надминат разликите и да ги продолжат разговорите


Косово и Србија мора да ги надминат своите разлики за да можат да продолжат со разговорите за членство со ЕУ. Разговорите меѓу двете земји беа прекинати во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Косовскиот министер за надворешни работи, Беџет Пацоли по средбата помеѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и американскиот државен секретар Мајк Помпео, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека по изборите во Косово, очекува посилен американски притисок врз Приштина со цел отворање суштински ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ кажа дека мали се шансите за брзо продолжување на преговорите посредувани од Европската Унија со Косово за царинските ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ рекол дека не заминал на разговори во САД за да ја менува неодамна донесената одлука на САД за независноста на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека очекува посилен американски притисок врз Приштина да започне суштински дијалог, веднаш по изборите за Косово ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека дијалогот меѓу Белград и приштина „во најдобар случај“ ќе продолжи во декември. – Тешко може да се очекува ...
| | веќе видена | слични

Нормализацијата на односите меѓу властите во Белград и Приштина ќе ја подобри стабилноста и напредокот во Србија и Западен Балкан. Ова на својот налог на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од конституирањето на Собранието. Со денот на верификација на ...
сите 180 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 96 | | | веќе видена

Од утре следува период кога во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а во попладневните на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и ...
сите 362 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до Антикорупциска. Бараат како што велат комсијата да поведе постапка за злоупотребата на пари од страна на СДСМ за кампањата. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија и Косово да ги надминат разликите и да ги продолжат разговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: