Космосот не настанал како што мислиме!?: Теоријата за големата експлозија доби нова димензија која ќе ве запрепасти сите!

Ѕвездата позната како Метузалем, а чие научно име е HD 140283 оддалечена е околу 200 светлосни години и ги збунува научниците. Научниците ја открија ѕвездата ...
| | веќе видена | слични

Научници во антартичкиот снег пронашле прашина која настанала по супернова, односно експлозијата на ѕвезда, јавува CNN. Во истражувањето, кое мецецов е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ново истражување дава најдобра процена уште колку планети слични на Земјата орбитираат околу ѕвездите слични на Сонцето. Откритието ќе им помогне на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување Талат Џафери кој неодамна беше хоспитализиран денеска заминува од Клиниката за инфективни болести. „Се чувствувам ...
сите 444 | | | веќе видена

Поранешни вработени во стручната служба и административно-техничкиот персонал на бившото СЈО реагираат на говорот на претседателот Стево Пендаровски за Илинден ...
сите 195 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 98 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Чиро Имобиле е прв стрелец во најдобрите европски лиги, па заслужено ја осови „Златната копачка“. Тој сезоната во Италија ја заврши со 36 погодоци, пет повеќе ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Космосот не настанал како што мислиме!?: Теоријата за големата експлозија доби нова димензија која ќе ве запрепасти сите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: