Украинската автокефална црква и официјално престана да постои


5 копии
3 копии

Снимките од надзорните камери од аеродромот „Бориспил“ покажуваат со каква леснотија побегнал Амос Дов Силвер, основачот на најголемата светска мрежа за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи на Русија проценува дека можат околу 3 милиони граѓани на Украина да ја искористат можноста да добијат руско државјанство ...
| | веќе видена | слични

Истражувачката група “Forensic Architecture” собра и категоризираше докази за руската воена вмешаност во војната во источна Украина. Новите докази ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Украинската национална полиција потврди дека Амос Дов Силвер, основач на најголемата светска мрежа за продажба на дрога преку интернет, побегнал од киевскиот ...
| | веќе видена | слични

Амос Дов- Силвер е основач на најголемата светска мрежа за онлајн продажба на дрога. Четириесет нејзини членови беа упасени пред две години во голема ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Претседателот на руската државна Дума, Вјачеслав Володин, смета дека САД стојат зад одлуката на украинскиот претседател Владимир Зеленски да воведе систем за ...
| | веќе видена | слични

Останато

За да не поскапи цената на електричната енергија потребно е само да се намали маржата на универзалниот снабдувач која изнесува 11,5 отсто, изјави денеска ...
сите 768 | | | веќе видена

Ново видео се појави од Бејрут на Интернет од моментот на катастрофалната експлозија во пристаништето минатата недела.Најпрво се гледа дебел час во далечина и ...
сите 259 | | | веќе видена

Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од констиуирањето на Собранието. Со денот на верификација на ...
сите 180 | | | веќе видена

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, во денешното интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека со покачувањето на цената ...
сите 235 | | | веќе видена

Се повеќе и повеќе се погласни шпекулациите дека Кристијано Роналдо ова лето ќе “предизвика земјотрес“ и дека од Торино ќе се пресели во Париз. Сите познато ...
сите 226 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 96 | | | веќе видена

Од утре следува период кога во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а во попладневните на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и ...
сите 362 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинската автокефална црква и официјално престана да постои

Од:
До кого (е-маил):
Порака: