Володин: САД стојат зад понуденото државјанство од Киев за руските политички бегалци


Претседателот на руската државна Дума, Вјачеслав Володин, смета дека САД стојат зад одлуката на украинскиот претседател Владимир Зеленски да воведе систем за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин допатувал денес во Франција каде што со францускиот колега Емануел Макрон ќе разговара за најголемите светски кризи ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска е домаќин на неговиот руски колега Владимир Путин, а главни теми на разговорот се очекува да бидат напорите за ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин во понеделникот зборувал за „претпазлив оптимизам“ кога станува збор за кризаѕа на југоистокот на Украина, откако имаше ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не постои закана од загадување откако експлозија на ракета минатата недела предизвика привремено зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон изрази „сериозна загриженост“ за бомбардирањето на сирискиот град Идлиб, порачувајќи му на рускиот претседател Владимир ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ова го изјави рускиот претседателски советник за меѓународни прашања Јуриј Усаков. Освен за билатералните односи, тие ќе разговараат за меѓународните прашања и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Володин: САД стојат зад понуденото државјанство од Киев за руските политички бегалци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: