Србија и Косово да ги надминат разликите и да ги продолжат разговорите


На Косово и Србија мора да ги надминат своите разлики за да можат да продолжат со разговорите за членство со ЕУ. Разговорите меѓу двете земји беа прекинати во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека по изборите во Косово, очекува посилен американски притисок врз Приштина со цел отворање суштински ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ кажа дека мали се шансите за брзо продолжување на преговорите посредувани од Европската Унија со Косово за царинските ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ рекол дека не заминал на разговори во САД за да ја менува неодамна донесената одлука на САД за независноста на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шефот на косовската дипломатија Беџет Пацоли, во реакција на средбата помеѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и американскиот државен секретар Мајк ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека очекува посилен американски притисок врз Приштина да започне суштински дијалог, веднаш по изборите за Косово ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека дијалогот меѓу Белград и приштина „во најдобар случај“ ќе продолжи во декември. – Тешко може да се очекува ...
| | веќе видена | слични

Нормализацијата на односите меѓу властите во Белград и Приштина ќе ја подобри стабилноста и напредокот во Србија и Западен Балкан. Ова на својот налог на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 378 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 270 | | | веќе видена

Денешниот силен дожд постети на големите поплави од пред 4 години кога Скопје беше погодено од големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и силен ветер ...
сите 420 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија и Косово да ги надминат разликите и да ги продолжат разговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: