Триста до четиристотини повици дневно во Брзата помош, зголемен број на случаи со мозочни удари

Дневно има и десеттина колапси на јавно место и зголемен број на случаи со мозочни удари, изјави за МИА раководителот на смена во ИМП, Маргарита Трипуновска. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од горештините се случува да колабираат на јавни места и по десетина скопјани дневно, а токму денеска околу пладне две жени се онесвестиле и тоа една на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од 300 до 400 повици дневно има во Службата за Итна медицинска помош (ИМП) во Скопје, како и 100 до 120 интервенции на нивни екипи. Дневно има и десеттина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Советот на јавни обвинители го доби извештајот на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за сите досега преземени активности во ...
сите 601 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал го достави до Советот на јавните обвинители извештајот за преземени активности и дејствија во предистражната и ...
сите 286 | | | веќе видена

Откако и официјално беше предложена од страна на Заев за нова министерска за финансии, Нина Ангеловска на „Фејсбук“ објави статус во кој вели дека со гордост ...
сите 118 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп на „Твитер“ објави фотомонтажа од неговиот хотел на Гренланд, ветувајќи дека нема да изникне негова зграда на островот. ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Триста до четиристотини повици дневно во Брзата помош, зголемен број на случаи со мозочни удари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: