Сореца: Албанија е на „крајот на почетокот, а не на почетокот на крајот“ за приемот во ЕУ


Шефот на делегацијата на Европската унија во Албанија, Луиџи Сореца, изјави дека Албанија е на „крајот на почетокот, а не на почетокот на крајот“ на нејзиното ...
| | веќе видена | слични

Финското претседателство со Европската Унија смета дека Македонија може да добие датум за преговори со Унијата во октомври. Шефицата на финскста дипломатија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
15 копии

Финска како актуелен претседавач со ЕУ дава поддршка за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и очекуваме тоа да се случи во октомври, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не би требало случајот „Рекет” да влијае на одлуката за датумот за преговори за членството на Македонија во ЕУ, но овој случај е тест за правната држава, ...
| | веќе видена | слични

Криминалната афера Рекет е тест за правната држава и владеењето на правото во С. Македонија, изјави финската министерка за надворешни работи, Тути Тупараинен. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 273 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денеска преку Фејсбук ја промовира полковник Билјана Блажеска, како прв аѓутант-жена на претседателот Стево ...
сите 217 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сореца: Албанија е на „крајот на почетокот, а не на почетокот на крајот“ за приемот во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: