Турците го најавија прототипот на првиот летечки автомобил

“Бајкар” е турска компанија за производство на дронови, која покрај дронови реши да се обиде и во дизајн и производство на летечки автомобил. Инженерите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Военото крило на јеменското движење „Ансар Алах“, познато и како Хути, изврши напади со беспилотни летала врз аеродромот „Абха“ во Саудиска Арабија, пренесува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 834 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

Обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи за ТВ21 вели дека три и пол години работела против криминалот и нејзините предмети се чисти. Вели дека тие не можат да се ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турците го најавија прототипот на првиот летечки автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: