Пробиштип е подготвен за манифестацијата „Недела на спортот и културата`

Марија Митева од кабинетот на градоначалникот на општина Пробиштип денеска изјави дека настаните почнуваа од 23 август со џез вечер, која што ќе се одржи на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Љубителите на добрата македонска музика утревечер од сцената во паркот „Шопен“ во Кисела Вода ќе имаат можност да ги чујат популарните хитови на Бени Нон стоп, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Демир Хисар вечер на локалниот плоштад организира Рок хепенинг, традиционална манифестација во рамки на културното лето во таа Општина. Од секторот за ...
| | веќе видена | слични

Годинашнто издание на веќе традиционалниот фестивал „Етно плоштад“ во Берово почнува утревечер (петок), со свечено отворање во 20 часот на сцената во центарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со феноменални концерти на најпознатите македонски изведувачи Ефто Пупиновски, Дани Димитровска и КУД „Китка“ вчеравечер во верско - рекретивниот центар Три ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Десетина дена пред одржување на манифестацијата „Каменичко Културно Лето 2019“, еден од најмасовните музички настани кој по 11-пат ќе се одржи во Македонска ...
| | веќе видена | слични

Како што информираат од Општината, покрај македонските Анета и група Молика, 2 Бона и локалниот бенд Риплеј, потврдени се и настапите на српската музичка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Три круши во селото Драчево денеска почнува Културното лето на Општина Кисела Вода. До 31 август, жителите на Општина Кисела Вода ќе имаат можност да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 255 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 594 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пробиштип е подготвен за манифестацијата „Недела на спортот и културата`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: