Трогателно сведоштво на девојка од манастирот Св. Василие Острошки

Писателот Џорџ Р. Р. Мартин повторно се огласи и рече дека е среќен што серијата „Игра на троновите“, која е базирана на неговите книги од серијалот „Песна за ...
| | веќе видена | слични

Писателот Џорџ Р. Р. Мартин повторно се огласил и рекол дека е среќен што “Game of Thrones”, серијата која се базираше на неговите книги од серијалот “Song of ...
| | веќе видена | слични

Телевизиската серија можеби стигна до својот крај, но со двете книги што треба да ги заврши, како и со големиот број споредни проекти, писателот на романите од ...
| | веќе видена | слични

Дебора Трисман за магазинот „Њујоркер“ неодамна го интервјуира британскиот писател, драмски автор, сценарист и режисер Ханиф Куреиши за неговиот најнов расказ ...
| | веќе видена | слични

Кога се развела во својата 37-ма година, мислела дека засекогаш ја затворила вратата за основање на семејство, а тогаш се случило нешто неочекувано. За време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 338 | | | веќе видена

„Има, како и секаде, една одредена мала група корумпирани луѓе коишто работат тука и коишто успеваат да „бутнат“ по некој телефон. Ние вршиме редовни контроли, ...
сите 206 | | | веќе видена

Екипи на охридската Противпожарна единица, со две возила и соодветен број пожарникари од вчера го гасат пожарот, кој во попладневните часови избувна над селото ...
сите 313 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 95 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 145 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трогателно сведоштво на девојка од манастирот Св. Василие Острошки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: