Прераспореден управникот на затворот во кој се самоуби Епстајн


Федералните обвинители и ФБИ соопштија дека истрагата ќе продолжи и покрај тоа што Епстајн е мртов Главниот правобранител на САД Вилијам Бар го прераспореди ...
| | веќе видена | слични

Епштајн е снимен на забавата за 31. роденден ан Наоми Кембел на луксузна јахта, а со него била и неговата тогашна сексуална робинка Вирџинија Робертс. Кембел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Милијардерот педофил Џефри Епстајн, сексуално нападнал тинејџерка додека тој бил кај полицијата на Палм Бич, се тврди во новото обвинение против него. Кетлин ...
| | веќе видена | слични

Финансиерот Џефри Епстајн назначил резервен извршител на неговиот тестамент, пред даизврши самоубиство во затворска ќелија, откако неодамна беше притворен под ...
| | веќе видена | слични

Водечките светски медиуми пренеле дека Џефри Епстајн, милионерот обвинет за педофилија, оставил тестамент само два дена пред да биде пронајден обесен во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џефри Епштајн, богаташ кој неодамна заврши во затвор под обвинение дека бил вмешан во педофилски секс-скандал, по што изврши самоубиство во затворска ќелија, ...
| | веќе видена | слични

Мистериозната бринета која е снимена како во 2010 година како излегува од вилата на милијардерот педофил Џефри Епстајн во Њујорк, е Кетрин Китинг ќерка на ...
| | веќе видена | слични

Уште една жртва на Џефри Епстајн поднесе тужба против сексуалниот престапник. Во неа се тврди дека Епстајн присилно користел сексуални играчки на една од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џефри Епстајн, милијардерот педофил според новооткриените документи од Франција донел три 12-годишни девојлиња од сиромашни семејства. Тие наводно му биле ...
| | веќе видена | слични

Човекот се самоуби на 10 август и со тоа ги лиши од каква било судска правда сите него жртви. Два дена пред самоубиството тој составува нов тестамент со кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемувањето на цената на струјата нема да влијае врз покачувањето на останатите производи затоа што 90 проценти од индустриските и комерцијалните ...
сите 317 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 277 | | | веќе видена

Во моментов во земјава се активни 3557 случаи на заразени со Ковид-19. Од почетокот на епидемијата досега се регистрирани 11289 случаи на заболени лица, се ...
сите 544 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прераспореден управникот на затворот во кој се самоуби Епстајн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: