Труењето со школки може да доведе до губење на помнењето, кома, респираторна парализа и смрт

2 копии

Стручњаците за школки пишуваат дека во нутритивен смисол тие се вреден извор на многу микронутриенти, а воедно се и нискокалорични. Во просек содржат само 40 – ...
| | веќе видена | слични

Славниот актер со години се бори со злобна хронична болест придружена со болни симптоми. Лајмската болест е сериозна заразна болест која може да доведе до ...
| | веќе видена | слични

Најчеста причина за посета на лекар кај женската популација се цистит и уринарните инфекции В тоа најчеста причина за посета на лекар кај женската популација ...
| | веќе видена | слични

Не занемарувајте ги проблемите – еректилната дисфункција може да биде сигнал дека нешто не е во ред со срцето, како и чудните промени на кожата и честата ...
| | веќе видена | слични

Како се пренесува и шири африканска чума кај свињите? Вирусот се излачува преку крв, ткива, секрети и екскрети од болни или угинати животни. Болеста се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 270 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 381 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод Илинден упатија честика до сите Македонци. Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, татковина Македонија и ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Труењето со школки може да доведе до губење на помнењето, кома, респираторна парализа и смрт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: