Гваидо: Венецуелскиот парламент ќе продолжи да работи под какви било околности

Венецуелското Национално собрание ќе продолжи да функционира под какви било околности, рече во вторникот лидерот на опозицијата, Хуан Гуаидо, пренесува ТАСС. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Венецуела откри дека неговата администрација веќе подолго време води преговори со администрацијата на Доналд Трамп. Николас Мадуро откри дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Останато

Зголемувањето на цената на струјата нема да влијае врз покачувањето на останатите производи затоа што 90 проценти од индустриските и комерцијалните ...
сите 317 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 277 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гваидо: Венецуелскиот парламент ќе продолжи да работи под какви било околности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: