Канадска компанија го претвора пластичниот отпад во дизел и во бензин


2 копии

Канадската компанија Sparta Group успешно го спроведува пилот проектот Phoenix и од сеприсутниот пластичен отпад произведува дизел гориво и бензин. Компанијата ...
| | веќе видена | слични

Пластичниот отпад претставува една од најголемите закани за животната средина и тема за која светските организации за заштита на природата, екологистите, ...
| | веќе видена | слични

Канадска компанија откри начин да ја претвори сеприсутната пластика во дизел-гориво и бензин. Технологијата што ја користи компанијата „Спарта груп“ веќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Настрана од партиските препукувања за тоа кој ќе формира влада, една интересна најава во денешното партиско соопштение на СДСМ, може да вознемири многу судии. ...
сите 525 | | | веќе видена

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 461 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 256 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канадска компанија го претвора пластичниот отпад во дизел и во бензин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: