Северодвинск не е Чернобил, ниту бил цел на мисија на Џејмс Бонд


Експлозијата во руската база за лансирање на проектили во селото Нионокс поттикна шпекулации, теории на заговор и поистуветување на инцидентот со нуклеарната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Две станици за мерење на нивото на радијација лоцирани во Дубна и Киров, престанале да праќаат редовни податоци два дена после хаваријата кај Севердвинск, ...
| | веќе видена | слични

Луѓето низ целиот свет се загрижени за зголемувањето на тензиите околу нуклеарното оружје, но повеќето од нив не сфаќаат дека голем сајбер-напад може да биде ...
| | веќе видена | слични

Тоа било скриено. Лекарите во регионалната болница Архангелск не биле предупредувани дека тројцата жртви од експлозијата на местото Нинокса, примени на ...
| | веќе видена | слични

Фајненшел тајмс Неколку дена по експлозијата на нуклеарната ракета, во која загинаа петмина и имаше неколкумина ранети, властите ги известија жителите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Норвешкото тело за нуклеарна безбедност регистрира мали количини на радиоактивен јод во воздухот во Северна Норвешка, неколку дена по експлозијата за време на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неопасни количества честички од радиоактивен јод откриени во покраината Финмарк, во северна Норвешка на границата со Русија, се анализираат една седмица по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Норвешка анализира откриени мали количини на честици од радиоактивен јод во воздухот на северот од земјата, неколку дена по смртоносната експлозија за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 835 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

За некои самотијата е најголем благослов, додека други ја сметаат за рецепт за несреќен живот. Овие три хороскопски знаци секогаш сакаат да бидат во љубовна ...
сите 198 | | | веќе видена

Обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи за ТВ21 вели дека три и пол години работела против криминалот и нејзините предмети се чисти. Вели дека тие не можат да се ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северодвинск не е Чернобил, ниту бил цел на мисија на Џејмс Бонд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: