Играта за која не сте слушнале може да биде најпопуларна на светот (ВИДЕО)


2 копии

Пред 3 години петмина ентузијасти: Игор Маџов, Дејан Алексов, Виктор Дано, Наташа Лазаровска и Ева Пиперевска, официјално ја основаа Startup Macedonia . ...
| | веќе видена | слични

Играта оди напред, најдобрите тројца напредуваат, но и младите се приближуваат до нив, а дали ќе се доближат додека тие сѐ уште играат тенис останува времето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Магдалена Димитровска е менаџер за човечки ресурси во една од најбрзорастечките индустрии – финтек-индустријата. Како искусен професионалец за човечки ресурси ...
| | веќе видена | слични

Повторно студентска конференција за енергетска ефикасност и одржлив развој 1. Накратко, што претставува СКЕЕОР СКЕЕОР претставува студентска конференција на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наталија Милорадовска е доктор по општа медицина, но не плашете се, во продолжение, за среќа, нема да читате од што може да заболат вашите деца. Наталија освен ...
| | веќе видена | слични

Еден од најголемите предизвици на модерната физика е да открие што всушност се случило со антиматеријата, или зошто материјата е застапена многу, многу повеќе. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Играта за која не сте слушнале може да биде најпопуларна на светот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: