Најмоќната европска економија потона во техничка рецесија


На светските берзи цените на акциите опаднаа и минатата недела, трета по ред, што е последица на стравувањето на инвеститорите дека најголемите светски ...
| | веќе видена | слични

Кварталното истражување на германскиот економски институт во кое учествуваа речиси 1.200 експерти укажа на влошување на перспективите поврзани за идниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата на економијата може да се претстави и како полоша од реалната. Затоа, сите се плашат да го кажат лошиот збор „рецесија“. Сепак, нема смисла да ги ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија е еден од најважните американски партнери на Блискиот исток. Но, Кралството, чија економија е многу зависна од извозот на енергетскиот сектор, ...
| | веќе видена | слични

Владата на Хонг Конг иницираше пакет мерки за стимулирање на економијата и социјалната помош за населението, во вкупна вредност од 19,1 милијарди хонгконгшки ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
сите 292 | | | веќе видена

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 273 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денеска преку Фејсбук ја промовира полковник Билјана Блажеска, како прв аѓутант-жена на претседателот Стево ...
сите 217 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмоќната европска економија потона во техничка рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: