Костадинов: Концептот „парите кај граѓаните“ е системски


2 копии

Продолжуваме со напорна работа, за побрз и одржлив економски раст и повисок животен стандард на граѓаните, изјави денеска вицепремиерот Кочо Анѓушев. - Растот ...
| | веќе видена | слични

Платите растат во континуитет, најавуваме и нови зголемувања, концептот парите кај граѓаните дава резултат, изјави министерот и член на ЦО на СДСМ, Дамјан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Просечната плата продолжува да расте, мерките на Владата ги даваат своите резултати, напиша премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил по повод најновите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на ЦО на СДСМ Дамјан Манчевски, придружуван од градоначалникот на Македонски Брод, Живко Силјаноски и претседателот на ОО СДСМ Македонски Брод, Синиша ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кариерата на Ренато Санчес, некогаш најдобриот млад фудбалер не го доби очекуваниот правец по неговиот трансфер од Бенфика во Баерн Минхен. Младиот Португалец ...
сите 323 | | | веќе видена

Поголемиот број од луѓето имаат некои мали навики или начини на однеување за кои мислат дека се нормални, но научниците велат дека овие шест навики се симптоми ...
сите 221 | | | веќе видена

– Попладнево, околу 17 часот, на улица „Илинденска" во Тетово, полициски службеници запреле патничко моторно возило „Мерцедес" со скопски регистерски ознаки во ...
сите 269 | | | веќе видена

Повеќе пожари има во Македонија, при што денеска гори во Богданци, но и во Гостивар. Попладнево гори пред влезот во Гостивар. Пожарот засега нема да загрози ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: Концептот „парите кај граѓаните“ е системски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: