Фиат потврди дека развива нов кросовер кој ќе го произведува во Србија


Како електирчниот автомобил на „Порше“ ќе изгледа одвнатре? Се очекува „Порше“ да го претстави својот нов модел на 4-ти септември. „Taycan“ е првиот електричен ...
| | веќе видена | слични

Испораките за „тајкан“, првото електрично возило во производство на „Порше“, ќе почнат кон крајот на оваа година Тешко е да се процени значењето на „порше ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Зголемувањето на цената на струјата нема да влијае врз покачувањето на останатите производи затоа што 90 проценти од индустриските и комерцијалните ...
сите 317 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 277 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фиат потврди дека развива нов кросовер кој ќе го произведува во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: