Хари Стајлс одбил да го игра принцот Ерик во „Малата сирена“

Меколи Калкин како дете ги освои срцата на гледачите со својата улога во филмот „Сам дома“, филм што од првото емитување до денес традиционално се гледа за ...
| | веќе видена | слични

Британскиот актер Еван Мекгрегор преговара со Дизни за да се врати во улогата на џедајот Оби-Ван Кеноби од „Војна на вездите“, пишува „Варајети“. Гласини за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 270 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 203 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод Илинден упатија честика до сите Македонци. Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, татковина Македонија и ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хари Стајлс одбил да го игра принцот Ерик во „Малата сирена“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: