Неверојатна одлука на `Lufthansa`! Не им даваат отштета на семејствата на 150-те патници кои копилотот ги убил кога го забил авионот во Алпите

2 копии

Германската авио-компанија "Lufthansa" предизвикала бес кај семејствата на 150-те загинати во падот на авионот на нивната подружница "Germanwings" пред четири ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во девет спорови што пред меѓународни арбитражни судови се покренати против Хрватска, странски инвеститори бараат вкупно отштета од 1,12 милијарди евра. ...
| | веќе видена | слични

Останато

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 273 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неверојатна одлука на `Lufthansa`! Не им даваат отштета на семејствата на 150-те патници кои копилотот ги убил кога го забил авионот во Алпите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: