Нема веќе ни статисти за во филм

Писателот Џорџ Р. Р. Мартин повторно се огласи и рече дека е среќен што серијата „Игра на троновите“, која е базирана на неговите книги од серијалот „Песна за ...
| | веќе видена | слични

Чест и задоволсто е кога имате шанса да разговарате со еден успешен спротист, бидејќи токму тие се една од најголемите инспирации за младите и бренд амбасадори ...
| | веќе видена | слични

Писателот Џорџ Р. Р. Мартин повторно се огласил и рекол дека е среќен што “Game of Thrones”, серијата која се базираше на неговите книги од серијалот “Song of ...
| | веќе видена | слични

Телевизиската серија можеби стигна до својот крај, но со двете книги што треба да ги заврши, како и со големиот број споредни проекти, писателот на романите од ...
| | веќе видена | слични

Дебора Трисман за магазинот „Њујоркер“ неодамна го интервјуира британскиот писател, драмски автор, сценарист и режисер Ханиф Куреиши за неговиот најнов расказ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 341 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 194 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Само што ја освоија толку посакуваната шампионска титула фудбалерите на Ливерпул опиени од успехот се опуштија и вечерва беа демолирани од екипата од која ја ...
сите 216 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 367 | | | веќе видена

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 267 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема веќе ни статисти за во филм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: