Приготвени над 300 оброци во месецот на хуманост

4 копии

Во Градскиот парк во Скопје, на 31 август (сабота), со почеток во 10 часот, платформата за донација на вишок храна „Сите сити“ ќе ја организира првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Благодарност“ до Јавното претпријатие за државни патишта и директорот Зоран Китанов кој го одби нашето барање и НЕ НЀ ОСЛОБОДИ од плаќање на патарините ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 300 оброци беа подготвени во јули – Месецот на хуманост, на иницијатива на ентузијастот за готвење, Бранко Попоски, чија цел беше да им помогне на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ветувања за правна држава, нулта корупција, за повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, во младите и поддршка ...
сите 353 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 80 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 120 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето ...
сите 112 | | | веќе видена

После 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки, се правда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за објавената „бомба“ каде се слуша како со пцости и погрдни ...
сите 70 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приготвени над 300 оброци во месецот на хуманост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: