Кој вели дека кенгурите не знаат да уживаат и на снег ?! (ВИДЕО)


Во Австралија падна снег што е многу необично, но и покрај тоа што кај нив официјално е зима. Но, изгледа на кенгурите не им причува тоа проблем.Австралија ја ...
| | веќе видена | слични

Kенгурите уживаат, иако во Австралија падна снег што е многу необично и покрај тоа што кај нив официјално е зима. Снегот падна и во Нов Јужен Велс, Викторија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Југоисточниот дел на Австралија деновиве е погоден од студен бран, при што температурите паднаa и до три степени под нулата во планинските области, а на ...
| | веќе видена | слични

Една секако ретка глетка во Австралија: кенгури скокаат низ поле покриено со снег. Во Австралија тој падна првпат по 35 години. Во Австралија сега календарски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Југоисточниот дел од Австралија беше погоден од ладен бран, со температури кои во планинските предели се движеле од околу минус три степени, а маж загинал кога ...
| | веќе видена | слични

Австралија се соочува со невидено снежно невреме и ниски температури. Возачите во австралиските држави Викторија и Нов Јужен Велс се предупредени да не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 835 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

За некои самотијата е најголем благослов, додека други ја сметаат за рецепт за несреќен живот. Овие три хороскопски знаци секогаш сакаат да бидат во љубовна ...
сите 198 | | | веќе видена

Обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи за ТВ21 вели дека три и пол години работела против криминалот и нејзините предмети се чисти. Вели дека тие не можат да се ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој вели дека кенгурите не знаат да уживаат и на снег ?! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: