Како работниците да постигнат балансиран и здрав живот?

2 копии

Сексот не прави само да се чувствуваме подобро туку тој е добар и по нашето здравје. Предностите на активниот сексуален живот за многумина претставуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ви се чини дека во последно време сè почесто ја губите битката со стресот, а можете да го ублажите и на природен и вкусен начин. Во тоа, пред сè, можат да ви ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Се верува дека крвната група одредува и некои карактерни особини на личноста, па во некои земји често се бара и во кратката биографија да се наведе која крвна ...
| | веќе видена | слични

Секому му се случило понекогаш да не му е до акција во креветот, но ако оваа ситуација трае подолго време, постојат намирници кои повторно ќе ја разгорат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 213 | | | веќе видена

Нови 200 случаи на КОВИД-19, 15 оздравени и четири починати лица, е билансот што го регистрира вчера Министерството за здравство. Според податоците, по Скопје, ...
сите 367 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 238 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 199 | | | веќе видена

Лаура Кодрута Ковеси со години се бореше против корумпираните функционери во Романија. Таа како директорка на агенцијата за борба против корупцијата ги гонеше ...
сите 9 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како работниците да постигнат балансиран и здрав живот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: