Мишевски го замени Вардар со Гренобл

Талентираниот фудбалер Лука Станковски потпиша прв професионален договор со Работнички, а потписот го обврзува да остане кај романтичарите во следните 3 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром дополнително го засили ростерот за новата сезона, откако денеска беа ангажирани Американецот Џабари Хиндс ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот кошаркарски шампион заврши со ангажирање на домашни кошаркари и почна да го пополнува ростерот со странски засилувања. МЗТ Скопје денеска потпиша ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваат обвинувањата на релација власт – опозиција за случајот „Рекет“. За вмро дпмне ,Катица Јанева и обвинителите на сјо повеќе немаат кредибилитет, ...
сите 1138 | | | веќе видена

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, На прес конференцијата одржана во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски призна дека се ...
сите 281 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мишевски го замени Вардар со Гренобл

Од:
До кого (е-маил):
Порака: