Во Велешко пронајдени 45 стебла марихуана

3 копии

Синоќа на улицата “Боге Вељановски“ во Гостивар од страна на полициски службеници биле приведени Ш.А.(52) и Ќ.Ф.(47) двајцата од Гостивар.При извршениот ...
| | веќе видена | слични

Во два одделни случаи вчеравечер, вкупно четири лица биле приведени во полициска станица во Гостивар, откако кај нив била пронајдена марихуана. МВР извести ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Државјанин на Република Полска вчера наутро бил уапсен откако во неговиот мобилен телефон биле пронајдени фотографии од македонски воени инсталции. Полјакот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 267 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Велешко пронајдени 45 стебла марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: