Европските пристаништа итно да ги примат бродовите со мигранти – бара УНХЦР


Агенцијата за бегалци при ОН (УНХЦР) денеска ги повика европските влади итно да дозволат влез за повеќе од 500 лица, спасени на Медитеранот, чии спасувачки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пет држави од ЕУ ќе ги прифатат мигрантите од хуманитарниот брод „Опен Армс”, кој беше заглавен во водите во близина на италијанскиот остров Лампедуза, изјави ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Обвинителството во италијанскиот град Агриџенто нареди запленување на бродот „Опен армс“ што е усидрен во близина на островот Лампедуза, како и моментална ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Уште еден мигрант е спасен откако скокнал во море од бродот „Опен Армс“ во близина на Италија, која веќе 19 дена не му дозволува на шпанскиот хуманитарен брод ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Неколку мигранти, кои повеќе од две седмици се наоѓаат на спасувачки брод во близина на италијанскиот брег, вчера скокнале во морето со намера да допливаат до ...
| | веќе видена | слични

Очајните мигранти кои две недели на бродот за спасување чекаат дозвола да влезат во Италија, скокнаа во морето и пливаа на брегот, објави „Скај њуз“.„Скај њуз“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемувањето на цената на струјата нема да влијае врз покачувањето на останатите производи затоа што 90 проценти од индустриските и комерцијалните ...
сите 318 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 276 | | | веќе видена

Во моментов во земјава се активни 3557 случаи на заразени со Ковид-19. Од почетокот на епидемијата досега се регистрирани 11289 случаи на заболени лица, се ...
сите 477 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европските пристаништа итно да ги примат бродовите со мигранти – бара УНХЦР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: