“Пчелите не познаваат граници”- манифестација во Ранковце

2 копии

Приносите на мед во кочанскиот регион годинава ќе бидат катастрофално ниски поради долгиот сушен период и исклучително високите температури. Наместо просекот ...
| | веќе видена | слични

Наместо просекот од дваесетина килограми мед од пчелно семејство, пчеларите очекуваат од секоја кошница да извадат максимални шест до седум килограми. Слична ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар ...
сите 426 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 138 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 107 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Пчелите не познаваат граници”- манифестација во Ранковце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: