СДСМ: Стевананџија мора да поднесе оставка зашто се заканува со бесилки кон граѓани

9 копии

Како што се расплеткува клопчето за расчистување на криминалите, така во редовите на ВМРО-ДПМНЕ се повеќе расте нервозата. Во таква нервоза и очај, пратеникот ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката Ивана Туфегџиќ на својот Фејсбук профил ја прокоментира изјавата на премиерот Зоран Заев поради која наиде на реакции како од голем број ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Народниот правобранител ја осуди пораката на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Димитар Стевананџија објавена на неговиот профил на Твитер во која е поставена бесилка ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Стевананџија, завчера објави твит со слика од бесилка со текст: „Ќе биде се ОК! Зоран Заев“, што беше оценето како говор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 607 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 138 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 106 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Фокус денеска објави архивски текст од 2018 година кој се однесува на случајот на Телеком и изградбата на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, познато како Белиот дворец, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Стевананџија мора да поднесе оставка зашто се заканува со бесилки кон граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: