ВМРО-ДПМНЕ: Од Мој ДДВ најголема корист ќе имаат побогатите


5 копии

Земјоделците две ипол години го фрлаат родот на буниште, сечат неколкугодишни овошни насади, а Зоран Заев и Трајан Димковски велат дека земјоделието бележи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ на чело со Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и понатаму продолжуваат да ги лажат граѓаните во државата. Не им беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека се вработуваат партиски војници во Министерството за земјоделство. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

СДСМ преку партиски соопштенија и лажни мерки ја дефокусира јавноста. Време е Царовска наместо да се фали, да каже за кои новотоворени објекти станува збор и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ и Зоран Заев и понатаму продолжуваат со ширење на лаги и манипулации. Ова е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ околу веста дека СДСМ граделе и опремувале 43 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По настаните од 27 април истрагата веднаш беше растрчана да ги обезбеди снимките од безбедносните камери во собранието, а истите подоцна Рускоска при судењето ...
сите 188 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 732 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 106 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Од Мој ДДВ најголема корист ќе имаат побогатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: