Apple: Преносните уреди ќе носат поголеми приходи отколку Mac и iPad


5 копии

Од американскиот технолошки гигант „Епл“ стаса потврда дека планираат да дадат награда од милион долари за оние што ќе успеат да го хакираат „ајфонот“. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Покрај претставувањето нови и моќни уреди секоја година, во последно време Apple посветува особено внимание на здравјето и фитнесот на своите корисници.... ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компанијата Apple понуди рекордни милион долари награда на експерти за компјутерска безбедност ако успеат да најдат начин за хакирање на iPhone. На годишната ...
| | веќе видена | слични

Технолошкиот гигант Епл синоќа потврди дека планираат да дадат награда од еден милион долари на секој оној кој ќе успее да хакира „Ајфон“, било кој компјутер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваат обвинувањата на релација власт – опозиција за случајот „Рекет“. За вмро дпмне ,Катица Јанева и обвинителите на сјо повеќе немаат кредибилитет, ...
сите 1138 | | | веќе видена

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, На прес конференцијата одржана во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски призна дека се ...
сите 281 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Apple: Преносните уреди ќе носат поголеми приходи отколку Mac и iPad

Од:
До кого (е-маил):
Порака: