Приведени четворица дилери во Тетово, двајца од нив се малолетни

3 копии

Синоќа на улицата “Боге Вељановски“ во Гостивар од страна на полициски службеници биле приведени Ш.А.(52) и Ќ.Ф.(47) двајцата од Гостивар.При извршениот ...
| | веќе видена | слични

Во два одделни случаи вчеравечер, вкупно четири лица биле приведени во полициска станица во Гостивар, откако кај нив била пронајдена марихуана. МВР извести ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Државјанин на Република Полска вчера наутро бил уапсен откако во неговиот мобилен телефон биле пронајдени фотографии од македонски воени инсталции. Полјакот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски да не се крие зад статуси на социјалните мрежи со кои се обидува да избега одговори на прашањата за кои треба да се изјсани. Особено, откако ...
сите 657 | | | веќе видена

„Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар ...
сите 367 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 147 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 732 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 105 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени четворица дилери во Тетово, двајца од нив се малолетни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: