Променет режим на сообраќај на автопатот Скопје – Тетово кај патарината Глумово

10 копии

Режимот на сообраќај на автопатот Скопје – Тетово кај наплатната станица Глумово – Скопје ќе биде променет од денеска до 17. месецов поради работа на пат, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
11 копии

Им се соопштува на граѓаните на Општина Битола дека поради изведување на градежни работи на ул.Мордо Нахмијас Лазо, на потегот од раскрсницата со уч.Димитар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Посебен сообраќаен режим ќе се воведе денеска и утре во период од 14:00 до 22:00 часот поради одржувањето на Европското атлетско екипно првенство во ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар ...
сите 312 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 147 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 732 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 105 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Променет режим на сообраќај на автопатот Скопје – Тетово кај патарината Глумово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: