Најбогатото семејство на светот заработува 70.000 долари во минута: Држат ланец маркети, а веќе утре ќе бидат побогати за 100 милиони


5 копии

Најбогатото семејство на светот, семејството Волтон, заработува 70.000 долари секоја минута. Додека завршите со читањето на овој текст, најбогатото семејство ...
| | веќе видена | слични

Иако членовите на кралските семејства во Саудиска Арабија се сигурно на врвот на списокот на најбогати луѓе во светот, нивните имиња сепак не се наведени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога ќе завршите со читањето на четвртиот пасос од овој текст, најбогатото семејство во светот ќе биде побогато за уште 70.000 долари. Tоа значи дека за еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 607 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 138 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 106 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Фокус денеска објави архивски текст од 2018 година кој се однесува на случајот на Телеком и изградбата на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, познато како Белиот дворец, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најбогатото семејство на светот заработува 70.000 долари во минута: Држат ланец маркети, а веќе утре ќе бидат побогати за 100 милиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: