Стебла марихуана откриени во велешко

3 копии

Синоќа на улицата “Боге Вељановски“ во Гостивар од страна на полициски службеници биле приведени Ш.А.(52) и Ќ.Ф.(47) двајцата од Гостивар.При извршениот ...
| | веќе видена | слични

Во два одделни случаи вчеравечер, вкупно четири лица биле приведени во полициска станица во Гостивар, откако кај нив била пронајдена марихуана. МВР извести ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тетовската полиција вчера уапсила дваесет и петгодишен тетовец, откако бил извршен претрес во неговиот дом – соопшти денеска МВР.При претресот пронајдени се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
3 копии

Двајца жители на Тетово се приведени откако во два одвоени случаи попречувале полицајци да извршат претреси, информира денес СВР Тетово. Во првиот претрес на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 138 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 107 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 156 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стебла марихуана откриени во велешко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: