Милевски: Отстранувањето на Сонцето од Вергина е за општините, државните и локални институции


– Одлуката на Владата е за локалната самоуправа. Сонцето на Вергина е тргнато од знамето од 1995 година, така да не знам зошто сега се отвора тоа прашање. ...
| | веќе видена | слични

Акцијата на Владата на Зоран Заев за хеленизација на се што од е антиката го зафати и споменикот на Александар Македонски во Прилеп. На споменикот на античкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, го поздрави поставувањето табли на спомениците на Александар Македонски, Филип Втори и ...
| | веќе видена | слични

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на Бугарска национална телевизија (БНТ) од Скопје, преку потсмев со новите табли на спомениците во Скопје што не ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас на социјалната мрежа „Твитер“ објави фотографија од ново поставените табли на спомениците ...
| | веќе видена | слични

Екс шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на Твитер објави фотографија од поставените плочки на спомениците во Република Македонија со кои Владата на ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева тврди дека не издала наредба за претрес на обвинителката Фатиме Фетаи и на другите обвинители и вели дека се ...
| | веќе видена | слични

Новите табли според Преспанскиот договор на спомениците не ја преживеаја ноќта. Непознати сторители ги отстраниле табличките од пред споменикот Филип 2 а ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 249 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од странските ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милевски: Отстранувањето на Сонцето од Вергина е за општините, државните и локални институции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: