Предавање на академик Љупчо Коцарев во рамки на Научната и културна визита на МАНУ во Охрид

Академик Љупчо Коцарев е роден на 25 февруари 1955 година во Скопје. Основно, средно и високо образование (Електротехнички факултет) завршил во родниот град. ...
| | веќе видена | слични

Ги советувам младите многу да работат и да не го губат времето како што сега го губат. Јас успевав во животот поради две работи. Прво знаев многу јазици (осум) ...
| | веќе видена | слични

УКИМ како најдобар македонски универзитет годинава го зазема 1.568 место. По него следуваат штипскиот „Гоце Делчев“, Универзитетот на Југоисточна Европа , ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На листата на Академско рангирање на светски универзитети за 2019 година, на прво место 17-та година по ред е Универзитетот Харвард, на второ Стенфорд од САД, ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Универзитетите од Макеоднија и годинава не се најдоа на Шангајската листа на најдобри 1.000 универзитети во светот. На листата на Академско рангирање на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонија и годинава нема свој универзитет на Шангајската листа, како што имаат Грција, Хрватска, Словенија и Србија која има два рангирани универзитети. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настрана од партиските препукувања за тоа кој ќе формира влада, една интересна најава во денешното партиско соопштение на СДСМ, може да вознемири многу судии. ...
сите 524 | | | веќе видена

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 465 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 256 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Роднини и пријатели трет ден по ред интензивно го пребаруваат пределот околу Белештевска Река во Повардарието и трагаат по Спасе Димовски, за кого веќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предавање на академик Љупчо Коцарев во рамки на Научната и културна визита на МАНУ во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: