Клоп ќе го надмудри неискусниот Лампард во Истанбул


Дени Ленон ја има комоцијата сам да си одлучи дали ќе игра, или не за Клајд, клуб каде го има статусот на играч-менаџер, а повторно истрча на терен на ...
| | веќе видена | слични

Премиер лигата е најгледаното фудбалско првенство во светот и поради тоа голем број фирми сакаат да се најдат на дресовите на некој од клубовите, а во новата ...
| | веќе видена | слични

Динамо Загреб – Розенборг ( 21 .00 часот) По победата над Марибор, Розенборг повторно игра со тим од поранешна Југославија, а Динамо е многу посериозна пречка ...
| | веќе видена | слични

Френк Лампард ќе има пеколно тешка задача со ограничен состав на Челси да обезбеди добри резултати во својата прва сезона на кормилото на овој клуб. Стартот не ...
| | веќе видена | слични

Гремио – Палмеирас (02:30ч – Копа Либертадорес, четвртфинале прв натпревар) Ова е едно од двете бразилски четвртфинални парови, што значи дека најмалку две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 212 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Во некои општини гласачите многу повеќе биле заинтересирани да излезат на гласање во споредба со други, каде што имало мал интерес за остварување на гласачкото ...
сите 292 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 341 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 215 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 59 | | | веќе видена

На патот Чашка – Велес, после железничкиот премин во населба Превалец, вчера во 15.45 часот било пријавено дека патничко возило „рено клио“, со велешки ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп ќе го надмудри неискусниот Лампард во Истанбул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: